czwartek, 11 października 2012

Hydra


Witam!! Dzisiaj napiszę o hydrze. Na pewno każdy słyszał o Heraklesie I Jego Dwunastu Pracach. Każdy kto interesuje się stworzeniami fantastycznymi zastanawiał się co to jest Hydra więc oświece kilku ludzi. Była ona wielogłowym wężem morskim.

Hydra lernejska, która padła ofiarą Heraklesa. Jak już pisałam, wyła wielogłowym wężem morskim, choć ciało miała podobne do psa. Jeden z jej łbów był ponoć nieśmiertelny, pozostałych było osiem, wedłuch innych źródeł: nawet pięćdziesiąt czy sto. Co jest istotne, była bardzo jadowita (nawet zapach jej śladów miał powodować śmierć). Do walki z hydrą bohater musiał wstrzymać oddech, a gdy ją pokonał, zanurzył w jej żółci groty strzał, dzięki czemu stały się silnie trujące.
Nie wiemy, czy walka Heraklesa naprawdę miała miejsce, jednak oczywiste jest, że ktoś, kto zapoczątkował tę historię, czy też stworzył wizerunek hydry, miał zapewne możliwość zobaczenia króla wyrmów: zgadza się bardzo dużo elementów, jak choćby silna toksyczność stworzenia.
Co też już wiemy, ale warto to powtórzyć, tak mi się wydaje: król wyrmów powstaje tak samo jak król szczurów: poprzez zlepienie czy splątanie ogonów istot, gdy znajdują się w dużym skupisku. W Kronikach świadomość hydry była w rzeczy samej jedna dla wszystkich smoków.
Samo określenie "hydra" nie uważam za nazwę osobnego stworzenia, a jedynie synonim do "król wyrmów". No, chyba, że ktoś króla wyrmów uważa za osobną istotę fantastyczną, ale tu można by się kłócić. Mimo jednej świadomości, hydra jest jednak tylko zlepkiem pewnej ilości smoków i może funkcjonować po rozsupłaniu (chyba, że coś ją zje ^^).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz